TYLKO PATRZĘ 6# HEAVY RAIN by ROCKALONE2k

HeavyRainMove_Hero

Dziś dość nietypowo.

Po przeczytaniu tytułu mogliście wpaść w osłupienie myśląc sobie, czy przypadkiem nic was nie ominęło i bez waszej wiedzy nie powstał film na podstawie must have’u na ps3. Otóż uspokajam was. Takowy film nie powstał ,ale dzięki uprzejmości ROCKALONE2k całą rozgrywkę mogłem obejrzeć jak film. Film z dobrą fabułą i klimatycznymi komentarzami vlogera. Czy po takim wieloodcinkowym seansie można powiedzieć że ów tytuł ukończyłem?Zapewne nie.  Jednak można stwierdzić jedną pewność. Na pewno wraz z grającym odczuwałem te same emocje. Dziś inaczej niż zwykle lecz mam nadzieje że równie dobrze. Zaczynamy!

Jak to się zaczęło?

Zaczęło się od czwartku. Ps3 nie posiadam, a słyszałem o tym tytule że jest bardzo mocny i filmowy. Jeżeli więc gra posiada składnik medium jakim jest film to dlaczego go więc tak nie potraktować? Zarys fabuły można zamknąć w jednym zdaniu ot grasuje w USA zabójca zwany „zabójcą z origami”.Zabija on małych chłopców poprzez utopienie zaś obok ciała pozostawia wspomnianą już figurkę origami i kwiat orchidei. Prawda, że proste? Tylko z pozoru. W całej grze sterujemy 4 bohaterami. Dziennikarką, gliną, ojcem i detektywem (byłym gliną). Ojcu zostaje porwany syn i musi wypełnić kilka zadań moralnych które go do niego doprowadzą i uchronią malca przed śmiercią. Przyznam szczerzę że godziłem się na każde rozwiązania jakie zastosował w grze ROCK. Vloger podejmował takie decyzję które nie wymagają dyskusji jakiejkolwiek. Sam zresztą argumentował to w sposób dość oczywisty mawiając że ”Tak postąpił by każdy ojciec”. Nie sposób się z nim nie zgodzić. Wróćmy jednak do samej gry. Byłem uraczony piękną grafiką która z powodzeniem mogłaby stać się faktyczną animowaną produkcją. Bowiem mimo że w nią nie grałem to w momencie oglądania filmu/rozgrywki przeżywałem to równie mocno i trzymałem kciuki by się udało i zabójca został odnaleziony. Zdaję sobie jednak sprawę że był to jeden z wielu dostępnych w grze scenariuszy i ta historia mogła się potoczyć zupełnie inaczej. Drugim dobrym aspektem tego tytułu jest dubbing który to wypada wyśmienicie. Można wybaczyć momenty słabego jego nagłośnienia. W polskim kinie jest to notoryczne więc każdy jest już zapewne przyzwyczajony i może na to nie zwrócić większej uwagi.

Coś mi to przypomina…

Fahrenheit. Tak, ten tytuł oferował bardzo podobny sposób narracji rozgrywką. Oczywiście HR jest mocno dopracowany i prowadzenie akcji jest jeszcze bardziej filmowe aniżeli w prekursorze gatunku. Jednak odkąd tylko usłyszałem o tym exclusive’ie to kojarzyłem go właśnie z tym tytułem który zapadł mi w pamięć z racji czegoś nowego jak na tamte czasy.

 Podsumowując.

Jeżeli nie planujesz ps3 i nie zamierzasz ruszyć tego tytułu to polecam ci to obejrzeć. Jeśli już dany tytuł ukończyłeś to nie zaskoczę cie niczym. Mogę tylko polecić śledzenie owego kanału na YT. Rock to nie człowiek który wydziera się do mikrofonu i narzuca ci swoje opinie. To gość ustatkowany który w przystępny sposób dzieli się tym i owym. Warto więc sprawdzić i HR w jego wykonaniu jak i jego filmy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s