TYLKO PATRZĘ #2 TEKKEN THE MOVIE

Zacznijmy od tego skąd w ogóle przyszło mi na myśl by napisać o tym filmie który przez wielu uważany jest za totalny gniot? Otóż film dostałem ostatnio na dvd w prezencie od brata. Kosztował on masakryczną sumę bowiem 9.99 PLN. No cóż mimo to mocno się wahałem. Na szczęście on nie i tak  płyta leży na półce chwały. Zaczynamy!

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o takich markach jak CRASH B., DRIVER, MOH… Te pozycje wybiły się dość mocno w czasach PSX.  Jednak wiele z nich przeszło potężne transformacje w dzisiejszych czasach względem pierwowzoru.  Tekken zaś pozostał ten sam. Wciąż jest bijatyką którą znają wszyscy. Jest synonimem , który nasuwa się w momencie gdy słyszymy słowo bijatyka. Nie ukrywam, że nie jestem wyjadaczem w tą grę. Także jako człowiek który po prostu ten tytuł lubi z chęcią odkrywam nowe części. Nadszedł jednak czas odkrycia kart universum TEKKEN’a w bardziej popularnym medium niż gry…Filmie. Fani na to dzieło czekali grubymi latami wciąż wstawiając nowe filmiki na YT. Z fantrailerami, spekulacjami dot. aktorów.  Jednak stało się to czego się obawiałem.  Dzieło jakie ujrzało światło dzienne nie zadowoliło najbardziej zainteresowanych.

Dlaczego Tekken nie zadowolił fanów?

W zasadzie sam nie wiem. Będac fanami jakiejś gry czasami nad wyraz ją wielbimy. Niestety czasami patrzymy zbyt łaskawie na pewne kwestie. Otóż to za co karci się to „dzieło” to fabuła. J ednak ja się pytam dlaczego? Czy grając w bijatyki zastanawialiście się nad fabułą? Ot w Tekken chodzi głównie o turniej żelaznej pięści przy czym zawodnicy są ze sobą jakoś powiązani. Czy tego w filmie zabrakło? Nie. Fabuła została przedstawiona tak jak tylko mogła. Gdyby dostosować ją do standardów filmowych fanom i tak była by „niedogoda” gdyż zapewne zaatakowano by film za to że nie jest zgodny z fabułą gry. Co jeszcze zabolało fanów? Aktorzy. Czy aktorzy w tym filmie się nie sprawdzili? Wydaje mi się że sprawdzili się na tyle na ile wymagała tego ta produkcja. Chcecie aktorów z prawdziwego zdarzenia? Obejrzyjcie ” ulicznego wojownika”. Super nie? Czy Van Damme coś w tym fimie pomógł? Uważam że odtwórcy ról w filmie Tekken są wystarczająco dobrzy by zagrać rolę im dane. Główny bohater czyli Jin sprawdza się idealnie. Sami wiemy że Jin mimo że na okładkach przedstawiany jest jako „motherfucker” to w grze wygląda na postać dobrą, a z twarzy nawet momentami chłopięcą. Ostatnią kwestią jaką chcę poruszyć jest dobór postaci użytych w danej historii. No cóż tu z fanami się zgadzam. Brak jest trzonów serii. Postawiono na wykwalifikowaną kadrę (chodzi mi głównie o sztuki walki) co widać. Jednak postaci znanych z gry jest mało może nawet zbyt mało. Czy te wady wytykane przez fanów wystarczą byście uwierzyli że film jest zły i nie warty obejrzenia?

Dlaczego napisalem o wadach, negując je. Jednak nie o podstawach (fabuła itp)

Film ma już swoję lata i każdy zainteresowany na pewno go obejrzał. (jeśli nie to, jest cały na yt). Chciałem tylko napisać kilka słów o tym z czym się nie zgadzam. Oceny na wszystkich filmwebach itp doprowadzają mnie do szału. Fakt każdy może mieć swoję zdanie, być może jestem bezguściem. Jednak do takich filmów podchodzę rozrywkowo. I powiem szczerzę że bawiłem się świetnie.

Ocena dla grających w tytuł 8/10

Ocena dla nie grających 9/10

One response to “TYLKO PATRZĘ #2 TEKKEN THE MOVIE

  1. Poza postaciami,które dość dobrze są odwzorowane (chodzi o wygląd) i poza scenami walk to Film nie ma nic ciekawego do pokazania 😦
    „Ot w Tekken chodzi głównie o turniej żelaznej pięści przy czym zawodnicy są ze sobą jakoś powiązani”
    O turniej O_o jak by zagrać od pierwszej części i zapoznać się dokładnie z historiami postaci,to można by powiedzieć że nie chodzi tu o turniej …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s