TYLKO PATRZĘ #1 SUPERMAN vs. THE ELITE

tylko patrzę 1

Po krótkich rozmowach z Crazymilkshake stwierdziliśmy, że mimo iż to jest typowo growy blog to nie powinniśmy udawać że tylko gramy. Nie jest również tajemnicą że uwielbiamy komiksy, uniwesum dc jak i marvela i filmy animowane wypuszczane przez te firmy łykamy od razu. Po wyciągnięciu takich wniosków należało więc spłodzić kolejną kategorie  która nazywać się będzie tylko patrzę. W związku z tym zaczynamy!!

SUPERMAN VS THE ELITE

To film który oglądaliśmy  wczoraj. Postanowiłem o nim napisać gdyż odnieśliśmy bardzo dobre wrażenie. O czym opowiada ów film? Z początku nie różni się niczym od swych poprzedników. Walka dobra ze złem. Widzimy pierwsze starcie supermana z atomic skull. Dopiero w późniejszym etapie poznajemy elite, która próbuje uchodzić za superbohaterów i sprzymierzeńców naszego herosa. Jednak to co wyróżnia elite od naszego „S” to postrzeganie dobra i tego jak ze złem należy się rozprawiać. Elita bowiem w przeciwieństwie do Supermana twierdzi że żeby zniweczyć złoczyńców należy ich zabijać w ostatecznej walce. Superman uważa iż nie chcę wymierzać sprawiedliwości bowiem nie on nią jest. Te nie porozumienia prowadzą do walki między nimi. Jednak nie to martwi herosa. Martwi go to , że ludzie w całym kraju są po stonie Elity. Chcą śmierci i samowolki ze strony Manchestera Blacka (przywódca tytułowej 4) i jego ekipy. Przez chwilę dochodzi do pewnego zjednoczenia gdy trzeba się rozprawić z Atomic Skull’em , ale nie na długo bowiem po raz kolejny zjawia się niezgoda między tytułowymi postaciami. Elita chcę zniszczyć wroga.  Superman chce go skazać na więzienie co ludzie uznają za słabość. Powiedziałem już dużo o fabule. Teraz czas na to co mi się podobało

Co jest warte uwagi ?

Kilka aspektów. Mianowicie wyobraźcie sobie ,że Superman dysponuje swoim wizerunkiem. Sprzedając tu i ówdzie prawa do wykorzystywania w reklamach czy też kreskówkach. Oczywiście pieniądze są przeznaczane na cele dobroczynne. Czy widzieliście to w jakiejś innej animacji? To zrobiło na mnie kolosalne wrażenie. Kolejny punkt za spojrzenie na superbohaterów jak na gwiazdy, celebrytów.  Widać jak dla Elity czy też „S” jest ważne by ludzie doceniali to co robią. Bez uwagi i zainteresowania ludzi, oni przestają istnieć. Są nie istotni dla świata. Nawet nasz prawy heros zaczyna w siebie wątpić gdy ludzie doceniają kogoś innego. Kogoś o innych wartościach niż „S” reprezentuje. Dobitnym i mocnym uderzeniem jest finał o którym nie opowiem. Jednak przekaże tylko co moim zdaniem chciano przekazać na temat Amerykańskich rządów. Mamy w tym filmie do czynienia z wieloma krzepiącymi kwestiami jak to w amerykańskim kinie, ale to jest tylko start w cąłej tematyce poruszonej w tej animacji. Mamy tu do czynienia z krajami które ze sobą walczą i na które Amerykanie w ogóle nie reagują choć proszono ich o pomoc. Nie czując interesu wcale nie zainteresowali się tematem. No i ten jakże nie codzienny temat dwojakiego spojrzenia na sprawiedliwość. Ludzie chcą krwi ludzi nazywając ich terorystami. Nie myślą o kraju jako o ludziach i rodzinach tylko ogólnikowo. Afganistan -teroryści , Irak- teroryści.

WERDYKT

10/10

Film tak dobry jak chcielibyśmy by był.

Polecam mimo że Superman nie musi być waszą ulubioną postacią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s