SUPER NINTENDO

907470Wikipedia_SNES_PAL

Tak jak obiecywałem we wczorajszym reblogowanym wpisie. Dziś kilka słów o Super Nintendo (SNES). Jest to konsola która do dnia dzisiejszego ma bardzo wielu zwolenników którzy ogrywają na niej masę wspaniałych gier. Pozwólcie więc że opowiem wam o kolejnej genialnej konsoli w dziejach historii domowej rozrywki.ZACZYNAMY!

Jak to się zaczęło?

W związku z tym że technologicznie NES który królował w tamtym okresie zaczął się starzeć, a konkurencja dzielnie walczyła. Postanowiono wyjść na przeciw oczekiwaniom. Na rynek w roku 1990 w Japonii i 1991 w Europie powitaliśmy nową 16 bitową konsole. Oferowała piękną grafikę która była 2 razy lepsza od swojej poprzedniczki. Fani oszaleli! O czym świadczy 49 milionów sprzedanych jednostek.

Różnice między wersją US a EUR

Przede wszystkim SNES różnił się wyglądem między tymi dwoma wersjami. To niespotykane by aż tak mocno to było widoczne. W zasadzie gdyby nie „bebechy” które niczym się nie różniły to można byłoby stwierdzić że to zupełnie inna konsola. Jednak to nie jedyna różnica. Na gry została nałożona blokada regionalna w postaci wyprofilowania katridży. Tak więc kupując wtedy gry z wersji NTSC nie można było grać na wersji PAL. Zostało to jednak naprawione. W jaki sposób? Na rynku pojawił się konwerter który umożliwiał odpalanie tego typu „dyskietek”.

IMG_0553

No właśnie, co z tym nośnikiem danych?

W NESIE katridże sprawdziły się. Były szybkie w obsłudze i nie sposób było sobie z nimi nie poradzić. Tak więc aż po Nintendo 64 z tego nie zrezygnowano. Jednak pozostańmy przy SNESIE. Nie będe się rozwodzić tu nad pojemnością „Dyskietki”. Chodzi mi o ich możliwości. Wiele gier posiadało w nośniku „akceleratory 3d”  które dawały lepszą możliwość efektów w grach.  Świetnym patentem była też możliwość zapisu stanu gry w wielu tytułach za pomocą dostosowanej konstrukcji. Warto dodać że zdarzały się przypadki w których katridże były wyposażone również w dodatkową pamięć lub koprocesory.

Krótko o akcesoriach i ilości gier.

Super Game boy to katridż w który możemy włożyć grę z game boya i grać w nią na SNESIE. To taki starszy brat game boy playera z Nintendo Gamecube. Jednak to nie wszystko. Na rynku japońskim pojawiło się urządzenie Satellaview które odniosło dość duży sukces. Pozwalało ono ściągąć nowe tytuły jak i odświeżone stare gry. Liczby nie oddają potęgi biblioteki SNESA. Polecam więc zajrzeć TUTAJ

5076537011_7a67399302_z

 

Moja ocena

Warto? Warto! Mam 2 SNESY i bardzo cenie sobie tą konsole. Wygodny pad, ciekawa biblioteka i wszelkie dobre tytuły Nintendo które królowały na tej konsoli. Jedyną wadą są niektóre ceny gier i minimalne szanse na dostanie „dyskietek” z boxem. Opakowania bowiem były kartonowe i nie przetrwały próby czasu.

9/10

Cena na allegro 100 – 150 zł w dobrym stanie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s