NINTENDO GAME BOY

Pierwsza konsola Game Boy powstała w roku 1989 i była sporych rozmiarów; posiadała ekran monochromatyczny. Początkowo była wydawana w białej obudowie wraz z grą Tetris, a potem wprowadzono edycje z obudowami o innych kolorach. Konsola Game Boy zyskała znaczącą popularność[3]. W 1994 roku ukazała się przystawka do Super Nintendo o nazwie Super Game Boy, która umożliwiała granie w gry przeznaczone dla Game Boy’a na ekranie telewizora za pomocą pada.

źródło: wikipedia.pl

Kilka słów ode mnie.

Ta konsola to prekursor wszystkiego co zdarzyło się w grach na przestrzeni wieków.Pałam do niej dużym szacunkiem.Jednak nie miłością. Z racji tego że nie była tą moją pierwszą konsolą na „półce chwały” handheldów. W każdym cywilizowanym Państwie znajdzie się ktoś kto rozpozna ten model konsoli Nintendo. Owa konsola stała się pewnego rodzaju elementem popkultury lat 90.

Była widoczna w wielu dziełach filmowych. Na przykład w jednej z części „Akademii Policyjnej „(przedstawiana wtedy  nie doslownie, jednak konsola widoczna w filmie to bez wątpienia ten model. ) Drugie dzieło w którym możemy ujrzeć omawianą konsole to „Efekt motyla”. Widoczna w momencie wyciągania starych rzeczy z walizki w poszukiwaniu swych notesów.

Jak z konsolą jest dziś?

Normalnie choć nie do końca. Z trudem można znaleźć model ze sprawną klapką. Na ekranach pojawiają się niekiedy  paski w rogach ekranu które jednak łatwo naprawić.Posiadam 2  takie modele choć bardzo rzadko na nich gram.Dlaczego? BATERIE! 4 paluszki to koszmar jednak i tak nie jest źle.Posiadacze Sega game gear coś o tym wiedzą (6 paluszków, 4 h gry).

Czy warto?

Tak. Chociaż jeśli nie zbierasz.Kup lepiej gameboy color.Możesz zdobyć to w tej samej cenie. Wymaga 2 paluszków i ma kolorowy ekran. a także jest wstecznie kompatybilny.Jednak 50 zł jakie chcą posiadacze w zamian za to cacko to nie jest wygórowana cena w zamian za taki staro szkolny klimat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s