GAME BOY LIGHT

Wyobraźcie sobie sytuacje w której jakiś gość kłóci się z wami o to że gameboy advance sp to nie pierwsza konsola od Nintendo posiadająca podświetlenie. Wy robiąc na niego wielkie oczy patrzycie z politowaniem. Myśląc sobie że gość albo żartuje albo wierzy w to co mówi mimo iż gada kompletne bzdury. Otóż…Nic bardziej mylnego!

Jak to?

W 1998 roku na japoński rynek wypuszczono konsolę która do złudzenia przypominała wyprodukowanego w 1996 roku game boya pocket ( nieznaczne różnice takie jak klapa baterii i wymogi ilości i wielkości „paluszków” do zasilenia konsoli). Było w tym jednak jedno wielkie ale! Konsola ta posiadała podświetlenie. Była czymś na co europejscy gracze musieli czekać jeszcze długo, bowiem aż do 2003 roku gdy na świat przyszedł gba sp. Game boy light był dostępny w kilku wariantach edycji specjalnych a także 2 podstawowych kolorach ( złoty i srebrny). Cena w dniu premiery wynosiła 6800 jenów (ok. 52 USD). Konsola odniosła w Japonii duży sukces, jednak wielkie N nie zdecydowało się na wypuszczenie tej wersji konsoli na światowy rynek.

Jak jest dzisiaj?

Dziś jest ciężko. Gameboy light powoli staje się powoli kolekcjonerskim bóstwem i nabiera ceny z roku na rok i w momencie gdy piszę dla was ten tekst cena ta sięga 800 zł. Jak wiemy za tą cene można już kupić konsole obecnej generacji. W związku z tym że wypuszczona została tylko w Japonii, owy sprzęt nie jest łatwy do zdobycia i nie pojawia się na aukcjach nadmiernie często.

Czego nie mogę wybaczyć Nintendo?

Nie mogę wybaczyć jednego. Braku podświetlenia przez te wszystkie lata. Widzieli przecież że można, że ludzie chcą widzieć dokładniej co mają na ekranach swych konsol. Gdy Japonia dostała GBL, reszta świata dostawała lampeczki ” worms”, nakładki na konsole z lampkami i lupą, czy też mocno udany projekt o nazwie afterburner do gba. Pytam dlaczego!? Powiem szczerzę że mimo to nie psiocze na nich tak bardzo. Mam wiele game boyów i do braku podświetlenia idzie przywyknąć. Jednak trzeba pokochać retro sprzęty i pogodzić się że w dobie gdy pokazały się pierwsze nokie 321 0 z podświetlanym ekranem, Nintendo wciąż wpajało graczom że oni jeszce tego nie potrzebują.Wpajali, wpajali i wpoili bo ja tak czy inaczej bawię się przy gb świetnie.

Czy posiadam GBL?

Niestety nie, gdyż cena ta przerasta moje możliwości finansowe jak na retro konsole. Byłbym w stanie kupić Saturna za 400 zł jednak dać za handhelda 800 z roku 1998 jest dla mnie wyzwaniem i przesadą mimo że kocham game boye. Jednak kto wie może kiedyś…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s