Kilka słów o Nintendo Digital Event

digital event

Wczorajszy dzień sprawił, że spaliłem kilka kalorii podczas biegu z pracy do domu. Gdy tylko wróciłem złapałem za netbooka i odpaliłem twitchową transmisję Nintendo Digital Event. Już po kilku chwilach wiedziałem, że to nie będzie zwykła zapowiedź kilku gier na konsole, które już teraz bardzo chciałbym mieć. Przed wami małe podsumowanie z tego wydarzenia.

1.Kolejne wieści o Super Smash Bros. i potwierdzenie informacji o figurkach amiibo.

Smash Brosy to cykl gier, który się kocha lub nienawidzi.  To prawdziwa kwintesencja uniwersum Nintendo podana w soczystej bijatykowej formie. Z roku na rok ten growy tort jest większy, piękniejszy i ciekawszy. Kolejne wieści mówią o zaimplementowaniu Mii i wykorzystaniu figurek amiibo. Te będą nowością na rynku, które są pewną odpowiedzią na Skylanders i podobne projekty. Figurki zapowiadają się bardzo ładnie 🙂 i nie odbiegają standardem od takiego Disney Infinity.

2. Kolejny świetny pomysł! Yoshi’s Woolly World

W grach z Yoshim drzemie ogromny potencjał. Wydaję mi się , że ten tytuł pokaże to jeszcze lepiej niż część na leciwego SNESa.  Twórcy wykorzystali tu bardzo podobny pomysł do Kirby Epic Yarn, ale lepiej, ładniej i w HD.  Jestem przekonany, że sprzedaż Wii U wzrośnie gdy tytuł trafi na półki.

Kirby Epic Yarn (prawda, że podobny pomysł?)

3.Nowa The Legend of Zelda nadchodzi!

Ten trailer powalił mnie na kolana. Czuć, że Wii U jest wejściem Nintendo w erę HD. Grafika nie jest najważniejsza, ale każde źdźbło trawy, kolory wylewające się z ekranu robią piorunujące wrażenie. Co najzabawniejsze to postać w filmiku walcząca z potworem wcale nie musi być Linkiem ( tak rzekł Eiji Aonuma).

4.Nowe stare poki:) 

Wybaczcie, ale w tym miejscu wstawię tylko zwiastun. Główna seria Pokemon nigdy nie zdołała  mnie zachęcić- może kiedyś.

5. BAYONETTA 2!

O tym tytule wiedzieliśmy od dawna. To co jednak jest fantastyczną wiadomością to to, że Bayo dostanie Nintendowskie stroje i uwaga! Wraz z zakupem części 2giej otrzymamy część pierwszą!

6.Hyrule Warriors 

Oto nadchodzi kolejny tytuł w świecie The Legend of Zelda. Jednak rozgrywka będzie wyglądała zgoła inaczej. Jeśli nie ktoś z was nie miał okazji nigdy zagrać w Dynasty Warriors to już wyjaśniam. Rozgrywka polega na rozwalaniu chord wojsk jedną postacią w celu dotarcia z punktu A do B. Czy to wystarczy? Dajcie do tego dobrą fabułę, sporą ilość przeciwników i postaci do wyboru i to kolejny świetny tytuł.

7. Kirby and the Rainbow Curse

No tak, tego nam brakowało. Nowy Kirby to kolejna część krągłego różowego przyjaciela wszystkich fanów Nintendo. Pomysł na rozgrywkę był już kiedyś wykorzystany przy Kirby: Canvas Curse, ale nowa barwna plastelinowa kraina na pewno nie pozwoli na poczucie „powtórki z rozgrywki”.

Wspomniany Kirby: Canvas Curse

8.Xenoblade Chronicles

Nie wiem nic o tym tytule poza tym, że jest ładny:)

8. Gdzie jest nowy Mario!? Jest Mario Maker!

Ciężko powiedzieć o tym gra i równie ciężko nazwać nowy projekt z Mariuszem programem. Jest to bowiem edytor plansz, które po stworzeniu będziemy mogli ograć:) Dajcie do tego możliwość wymieniania się poziomami z innymi i mamy Nintendową wersje LBP.

9.Splatoon

Tego N potrzebuje! Nowych marek i to tak dobrze zapowiadających się jak ta poniżej. Przed wami strzelanka 3 osobowa wymagająca nie tylko sprawnego oka i refleksu, a także myślenia strategicznego i opanowania tej oryginalnej rozgrywki. Co w niej takiego oryginalnego? Zobaczcie sami:)

Na tym zakończę podsumowania zaznaczając przy tym, że są to treści, które wywarły na mnie największe wrażenie. Nawet najwięksi malkontenci muszą to przyznać:) Na Wii U będzie w co grać.:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s