Quo vadis Nintendo?

wii u belka

Jakiś czas temu Big N opublikowało interesującą infografikę, która jasno przedstawia jak do tej pory sprzedawały się sprzęty i gry każdej generacji Nintendo począwszy od NESa, kończąc na Wii U. Co tu dużo mówić, liczby nie kłamią. Zresztą zobaczcie sami.

nintendo

Nintendo nie jest firmą wyjątkową. Przechodzi przez wzloty i upadki. O tych drugich zazwyczaj jest stosunkowo głośno. Tak było w przypadku N64, które poległo w starciu z Playstation. Następną „porażką” był Gamecube. Ten nie zdołał się przebić przez Xboxa i Playstation 2 i dla wielu nie był dość dobrym graczem na rynku. Nadszedł czas na kolejny strzał w stopę w postaci następcy Wii- Wii U. Jak widać na infografice, od czasu premiery najnowsze dziecko nie radzi sobie najlepiej.  Stosunkowo mała biblioteka zapowiedzianych gier i słaba sprzedaż nie nastraja zbyt optymistycznie.

A jednak wciąż wierze. Aby ocenić przyszłość warto czasem zerknąć w przeszłość. Pomińmy oczywiste sukcesy jakimi są Nintendo DS, linia Game Boy, czy Nes będący wybawcą rynku gier video po kryzysie branży w tamtych czasach. Skupmy się na wcześniej wymienionych porażkach.  Gamecube, czy N64 może faktycznie nie sprzedały się najlepiej, ale są niezapomnianymi platformami z wciąż grywalnymi tytułami. Stworzyły historie tej firmy. Pokazały, że ten się nie myli co nic nie robi. Mam wciaż wielką nadzieje, że Wii U jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa i nawet jeśli faktycznie będzie zaliczać się do tych „porażek” to mimo to pozostawi po sobie świetne tytuły. A jak wy myślicie? Ma jeszcze szanse?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s