Bohaterowie Batman the Brave and the Bold #4

batmanowo

Witajcie!

Dziś kolejna porcja pięciu batmanowych postaci, tym razem trochę bardziej znanych, a czy lubianych to się okaże. Zapraszam do zwiedzania!

636972-545c002_006

Red Tornado

Red Tornado to android, który może do woli tworzyć tornada i przy okazji latać.  Próbuje zaprzeczać, że ma jakiekolwiek czynniki ludzkie (emocje, kreatywność, itp.). Zostaje opracowany przez S.T.A.R. Labs, staje się sprzymierzeńcem Batmana i ratuje ludzi. W walce z latającymi spodkami i ich twórcą – wytwórnią- FunHouse ulega rozerwaniu. Na pomoc przychodzi mu S.T.A.R. Labs, które go złożyło. Red Tornado stwarza sobie syna, niestety musi go zamykać w klatce, po tym jak chciał zabić więźnia. Następnie potomek sam się modernizuje by zabić swojego ojca i Batmana, nazywa się Tornado Tyrant. Nie udaje mu się jednak pokonać swoich „wrogów”, ponieważ za dobrze go znają i wiedzą jak go znokautować ( Batman stopił go laserem z Batcave). Niestety w początkowych inwazjach Starro, Red Tornado również ginie z rąk Hunter Faceless.

news_illustre_1372596479_980

The Atom

Może to nie jest zbyt mocno znana postać, jednak nie oznacza, że gorsza. Atom inaczej Ryan Choi to postać, która potrafi przybrać małe rozmiary jak cząsteczki atomu oraz podnieść rzeczy większe od niego. Pomaga także Batmanowi w schwytaniu Felixa Fausta (opisany w innej notce). Ponownie pojawia się z Aquamanem, by uratować Batmana przed wirusem stworzonym przez Chemo. Atom posiada odpowiednika w Crime Syndicate o nazwie Dyna-Mite. Ryan Choi pojawia się również w The Siege of Starro! Part One”, gdzie wykazuje zdolność do przybierania gigantycznych rozmiarów, w czym pomógł ostrzec Batmana przed zejściem Starro na Ziemię.

aquaman

Aquaman

O to jedna z moich ulubionych postaci w Batman the Brave and the Bold. Aquaman jest królem Atlantydy, ale również stara się chronić resztę oceanów. Nasz bohater zostaje koronowany na króla zamiast swojego brata Ocean Master (opisywany wcześniej), który nie raz próbował go zabić z urazy. Batman pomógł królowi w zatrzymaniu Orma (brat), a także zdjąć Chemo. Aquaman wraz z przyjacielem Atomem pomógł Batmanowi dwa razy w wyleczeniu się z wirusa od Chemo. Moce Aqumana: adaptacja biologiczna Atlantydy,nadludzka siła i wytrzymałość, nadludzkie odruchy, super szybkość pod wodą, telepatia podwodna, Hydrokinesis (nie wiem jak to przetłumaczyć) i wiele, wiele innych.

Flash_Barry_Allen_BTBATB_001

The Flash

Z racji iż Flash ma się niedługo pojawić w Arrow to wypadałoby coś o nim napisać i czegoś więcej się o nim dowiedzieć. Barry Allen jako naukowiec pracował do późna, był powolny w podejmowaniu decyzji i miał metodyczny styl. Pewnego dnia uderza go piorun, przez co Barry wpada do chemikaliów.  Tak właśnie otrzymuje moc Speed Force. Zainspirowany Jayem Garrickiem, staje się nowym Flashem. Allen projektuje pierścień, który mieści strój bohatera. Z biegem czasu jego moc się rozszerza i Flash pod wpływem drgań  cząsteczek, które tworzą pole energetyczne potrafi przejść przez przedmioty. Pierwszy raz pojawia się w epizodzie o Sidekicks Assemble, a także w Justice League of Americas.  Flash staje się przyjacielem Batmana, przy schwytaniu Gorilla Grodd, Captain Cold i Mirror Master. Po kilku latach Barry staje w konfrontacji z Zoomem, który okazuje się silniejszy. W strachu Flash wzywa  Jaya Garricka i Kid Flasha, razem osiągają bardzo szybką prędkość aż pojawia się czas otwarty. Flash chroniąc Wallego i Garricka odpycha ich, a sam spada w rozpadlinę zabierając ze sobą Zooma. Dwa lata po zdarzeniu Barry dzięki swoim przyjaciołom wraca z większą siłą i dalej walczy z Zoomem na Ziemi.

Scarecrow

Scarecrow

Jonathan Crane zostaje pobity przez zbirów i nękany przez całe dzieciństwo . Jako dorosły już mężczyzna ma obsesję na temat wszystkich znanych fobii. Po drodze  eksperymentuje z substancjami chemicznymi, halucynogenami i Adrenami – korowe wydzieliny , które pozwalają mu na wywołanie strachu w ludziach . Jako specjalista strachu , Crane zostaje profesorem psychologii na Uniwersytecie Stanowym w Gotham , gdzie prowadzi niekonwencjonalne badania. Po zwolnieniu z Uniwersytetu , poprzysięga zemstę i staje się Strachem na wróble . Scarecrow atakuje Uniwersytet, jednak  nie udaje mu się zrealizować planów, gdyż przeszkadza mu  w tym Batman. Na wszystkich Hallow Eve , Scarecrow wymyśla program do infekowania upraw dyni z hipnotycznym gazem . Zostają one zmodyfikowane genetycznie , aby emitować gaz , atakujący ludzi pod wpływem ciepła. Scarecrow zostaje zdemaskowany i pokonany przez Batmana i Flasha . Jonathan został uwięziony w Blackgate i staje się częścią zamieszek w więzieniu , gdy Babyface (opisany wcześniej) próbuje wyrwać członków jego gangu . Później zostaje przeniesiony do Arkham Asylum.

To wszystko na dziś. Do następnego!

Edit ( Dziękuje za poprawę Grodkowi)

Reklamy

8 responses to “Bohaterowie Batman the Brave and the Bold #4

  1. Nie pamiętam już The Brave and The Bold ale czy przypadkiem Flash normalnie nie nazywa się Barry Allen zamiast Berry? Oraz czy jego moc to nie Speed Force zamiast Super Speed?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s