PIXEL ART

pixelart

Na początek przytoczmy co mówi nam wikipedia.org  na temat tego sposobu tworzenia grafiki:

Pixel art jest sposobem tworzenia grafiki rastrowej za pomocą programów pozwalających na edytowanie obrazów na poziomie pojedynczych pikseli (np.MS Paint, Paint Shop Pro, GIMP).

W pixel arcie zwykle korzysta się z niewielkich palet kolorów. Wynika to z historii zastosowań pixel artu na urządzeniach o ograniczonych możliwościach, takich jak starsze konsole do gier lubtelefony komórkowe.

„Czyste” pixel arty są z założenia rysowane piksel po pikselu bez używania filtrów. Większość osób uważa, że można korzystać z narzędzi rysujących gotowe kształty jak elipsy, prostokąty i linie oraz używać wypełnienia. Używanie filtrów, takich jak automatyczny antyaliasing powszechnie uważane jest jednak za niedopuszczalne. Pixel art wyróżnia się bowiem sposobem rysowania, a nie jego efektem.

Obrazy, które nie są rysowane zgodnie z zasadami pixel artu, ale wyglądają jak pixel art nazywane są oekaki. Jednak często, aby przyśpieszyć proces tworzenia grafiki do gier, tworzy się takie obrazy. Dzięki temu, przy mniejszym nakładzie pracy można uzyskać taki sam, lub nawet lepszy efekt.

Następnie podziwiajmy grafiki, które wyszukałem uważając  z pełną stanowczością, że to kawał dobrej roboty:) Jeśli jednak sądzicie, że jakiegoś dzieła tu brakuje to czekam na linki w komentarzach! Jak wam się podoba? Robi wrażenie? Czy to raczej marny efekt?:) 

Miłego wtorku!

(kliknij, aby powiększyć)

Reklamy

4 responses to “PIXEL ART

  1. fajne!

    dodam jeszcze, że pixelowe produkcje (niekoniecznie pix-artowe) stają się powoli modne na androidzie. Jest już kilka niezłych gier pikselowych, które spokojnie można sobie ściągnąć. I pewnie to nie koniec 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s