Bohaterowie Batman the Brave and the Bold i nie tylko. #2

batmanowo

Witajcie!

Dziś ciąg dalszy postaci z Batman the Brave and the Bold.

O to kolejna piątka:

DEADMAN

Deadman

Znany jako Boston Brand, jest duchem i ma nadprzyrodzone zdolności. Został zamordowany przez zamachowca, dlatego nawiedza śmiertelników, przynosząc sprawiedliwość tym, którzy na to zasługują. Nie może bezpośrednio oddziaływać na świat fizyczny, ale potrafi zawładnąć czyimś umysłem i nim sterować, do własnych celów. Deadman otrzymał swoje moce od Rama Kushna. Był członkiem Strażników Magii, Seven Soldiers of Victory, the Black Lantern Corps and the White Lantern Corps.

wallpaper-batman-and-bronze-tiger

Bronze Tiger

Bronze Tiger to jeden z największych światowych mistrzów sztuki walki, był bohaterem jak i jego przeciwieństwem.  Studiował pod O-Sense, był sprzymierzeńcem Batmana i Richarda Dragona. Profesor Ojo zrobił mu pranie mózgu i tiger stał się zły. Był członkiem G.O.O.D, League of Assassins i Suicide Squad.

bats-scream1

Scream Queen

Nina Skorzeny w Ameryce została schwytana przez rząd do tajnego projektu, Prodigy Operation. Poznała tam podobnych do siebie, razem z nimi uciekła i stworzyła zespół o nazwie: taktyki zastraszania i właśnie tam została nazwana Scream Queen. Często jest podawana za kobietę z blond włosami, natomiast w retrospekcji to zawsze jest czarny kolor. Emituje głośne fale dźwiękowe ze strun głosowych i jest złym odpowiednikiem Black Canary.

Felix_Faust_BTBATB_001

Felix Faust

Potężny czarownik pojawił się w legendarnym imperium afrykańskiego Kor. Król Kor Nommo był głównym strażnikiem mocy mistycznej Flame of Life. Czarnoksiężnik walczył z Nommo wykorzystując przy tym siłę płomieni, niestety Nommo wygrał i wygnał go do innego wymiaru. W 1920 roku pewien szaleniec Dekan Drache, natknął się na świat,w którym przebywał czarownik i wypuścił go, ten zniszczył duszę Dekana i wkradł się w jego ciało.  Jednak po powrocie na Ziemię moce czarnoksiężnika zostały zredukowane. W poszukiwaniu sposobu na przywrócenie siły natknął się na opowieść Felixa Fausta, który sprzedał duszę diabła za nadprzyrodzone moce. Czarownik zrobił to samo i nazwał się tak jak bohater opowieści, czyli Felix Faust.

bb

Ocean Master

Orm starszy brat Aquamana. Po śmierci ojca, matka musiała wybrać następce króla. Zamiast wybrać starszego brata jak nakazywała tradycja , królem został Aquaman. Zazdrosny i wściekły Orm ostatecznie spadł na drogę przestępstwa, a nawet dalej kiedy chciał przejąć atomowy okręt podwodny. Prawdopodobnie stało się to, gdy Ocean Master spotkał się z Batmanem. Kilka lat później Orm wrócił „odmieniony” i Aquaman przyjął go z powrotem do Atlantydy. Jednak starszy brat zaczął spiskować by stać się nowym podwodnym władcą, by to zrobić zawarł z bratem umowę oraz Black Mantą. Aquaman został schwytany, a Black Manta odwrócił się od niego i umiejscowił braci w więzieniu. Ocean Master współpracując Aquamanem uwolnili się, z pomocą Batmana pokonali Black Manta i jego plany. Po wszystkim Orm został ponownie osadzony w więzieniu, jednak tym razem Aquaman nie chciał rezygnować z brata.

To wszystko na dziś 🙂 Kolejna partia za tydzień.

Pa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s