Wii Classic Controller – warto czy nie warto?

wii-classic-controller_001

Posiadasz Wii? Masz wii remote i nunchucka i zastanawiasz się czy nie było by czasem wygodnie odskoczyć od ruchowego sterowania? Ograć tytuły z virtual console? Słyszałeś o klasycznym kontrolerze do tej konsoli jednak uważasz że to naciąganie na kase i nie potrzebny bubel? Lub w dalszym  ciągu nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pragnienia? Masa pytań jednak postaram się na każde z nich odpowiedzieć. Zaczynamy!

Classic Controller gdzie to wchodzi i jak działa?

Kontroler ten wpinany jest w wii remote w miejsce wpinania nunchucka co czyni go paradoksalnie padem bezprzewodowym. Spostrzegawczy na zdjęciu powyżej widzą kabel odstający od dołu konsoli. Nie ma w tym zdjęciu pomyłki. Kabel ten jest długości 1 metra co pozwala nam dowolne ustawienie wii remote gdzieś obok siebie tak by nie przeszkadzał w grze. Do dyspozycji mamy oddane wygodne analogi sprawdzające się choćby w COD: MW3  które mimo swej wygody są rozstawione obok siebie co niektórym może nie przypaść do gustu, a także d-pad identyczny jak w wiiremote, start select i home ustawiony na środku pada. Spotkać tu możemy również 4 standardowe klawisze oznaczone tak jak w nintendo ds (x,y,a, b) jak i również l,r ustawione w górnych rogach pada i najbardziej nie wygodnie ustawione przyciski obok l i r. Nie rozumiem ich funkcjonalności. Mam poczucie jakby zostały wepchane tam na siłe. Bez zbędneg sensu.

Wygodne czy nie?

Czuć staro-szkolny temat w nowym opakowaniu i pięknym białym designie. Do złudzenia przypomina pada od snesa i wydaje mi się że to specjalny zamysł. Za określoną nintendo points mogliśmy zamówić specjalny classic controller o wyglądzie tego pada do snesa. Pad mimo tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni na ogół w dzisiejszych czasach to sprawdza się doskonale i jest w pełni wygodny. Mam duże łapy  i mimo to nie odczuwam czegoś takiego jak brak miejsca na palce.

No dobra ale warto czy nie?

Spójrzmy na cenę. 40 zł to cena za którą możecie kupić tego pada. To nie jest wygórowana cena. Tym bardziej że jest to solidny pad który uważałem przez wiele lat za najpiękniejszy design na świecie (bezguście? ).

Alternatywa?

Pad od GCN  lub Classic Controller Pro. Czyli druga wersja CC w którym zostało poprawione wszystko to  na co narzekali gracze korzystając z pierwszej wersji.  Nie ważne więc co wybierzesz. Ważne byś wiedział że to nie jest niezbędne akcesorium jednak  jeśli je kupisz to poczujesz że nie kupiłeś tego zbędnie.

 

Lista gier z wii obsługujące classic controller:

klik!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s