MarioKart DS!!! :D

mariokartds

Witam,

Tak mnie nagle naszło aby opisać krótko jedną z moich ulubionych gier na DSa mówię/piszę tu  o MarioKart- wyścigówce z postaciami z Super Mario( Mario, Luigi, Peach, Toad, Yoshi, Donkey Kong, Wario, Browser).  Grę można przejść w trzech poziomach, w każdym z nich w zależności od tego w jakiej kategorii się znajdziemy Gwiazdka, A, B, C… odblokowują się postacie takie jak: Daisy, Dry Bones, Waluigi, a także każdemu bohaterowi z dwóch wyborów samochodów robią się trzy.

Niezależnie od poziomu w MarioKart po wybraniu kierowcy pojawiają się trasy jakimi chcemy jechać:

Nitro Grand Prix – Cup:  Muschroom( cztery trasy),Flower(cztery trasy), do odblokowania są również dwa Cupy po cztery trasy: Star i Special;

Retro Grand Prix- Cup: Shell oraz Banana, tu jest taki sam układ, każdy Cup ma cztery trasy i do odblokowania są dwa Cupy: Leaf i Lightning .

(Po wygraniu dwóch Cupów w nitro jak i w retro odbezpiecza się jeden Cup  )

To właśnie tym trasom „komputer” przydziela kategorię A, B, C, Gwiazdka jest najlepszą oceną.

W samym wyścigu bierze udział ośmiu kierowców, na drodze napotyka się kwadraciki ze znakiem zapytania, tam znajdują się nasze pomoce np. banany, które podrzucamy przeciwnikowi albo grzybki dające przyspieszenie. Ogółem należy zrobić trzy okrążenia jak najszybciej no i oczywiście dotrzeć do mety jako pierwszy. Jak już wspomniałam Cupy mają cztery trasy, każdą przechodzi się w jednej turze, aby cokolwiek odblokować w rankingu ogólnym trzeba zająć pierwsze miejsce w jak najlepszej kategorii.

Jeśli chodzi o poziomy to są inne niż w większości gier, bo mamy tu: 50 cc, 100 cc, 150cc-najwyższy. Poziom kończy się napisami, czyli przejściem MarioKart, nawet na najniższym, można się cieszyć z „ukończenia”.

Inne plusy gry to:

Multiplayer

Nintendo WFC czyli można grać ze sobą i z ludźmi z innego kraju, korzystając z połączenia z internetem

Time Trials – pobijanie rekordów w szybkości

VS- wyścigi, można wybrać swoją drużynę

Battle- walki dzielące się na :

Balloon battle – nie można dać się złapać i przebić balonika oraz odwzajemniać się tym samym czyli łapać kierowców z balonikiem, zbijając je naszymi pomocami.

Shine Runners – trzeba zbierać słoneczka, kto zbierze najwięcej wygrywa oczywiście również nie można dać się złapać, gdyż z każdym jednym wypadkiem, słoneczko nam ucieka, tutaj także używamy naszych pomocy w przechwyceniu gwiazdki.

Missions – o ile się nie mylę do przejścia jest 6 levelów.

Jeśli mam opisać grafikę jest żywa, kolorowa, wręcz czasami cukierkowa jak dla mnie świetna, a muzyka? hmm typowo mariankowa, konkretna trasa ma swoją muzyczkę, która umila czas grania.

Jak mam ją oceniać to brak  zastrzeżeń.

10/10

A Toad to najlepszy zawodnik!

toad

Reklamy

2 responses to “MarioKart DS!!! :D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s