Mini review z naszego forum! #1 [Atari 2600] Quick Step!

Cześć,
Ja zwę się QQS i witam was w moim dziewiczym materiale filmowym, na nowym kanale QQS studio, poświęconym grom komputerowym.

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się grze „quick step!” firmy „imagic” pochodzącej z 1983 roku na atarii 2600.

CEL GRY
Zasadniczo chodzi w niej o to, że skaczemy sobie kangurkiem po klockach, przejmując nad nimi kontrolę. Jednak musimy być czujni, bowiem przeciwnik – fioletowe jaszczuro-podobne coś – również przejmuje klocki. Za każdy zdobyty klocek dostajemy dodatkowe punkty. Możemy też przejmować klocki przeciwnika. Wygrywa gracz, który zdobędzie więcej punktów.
Aby trochę urozmaicić rozgrywkę, twórcy wprowadzili mistyczny biały klocek – gdy go zdobędziemy, będziemy mogli zablokować na chwilę przeciwnika. Za każdym razem, gdy spadniemy, tracimy życie. Gdy któryś z graczy straci wszystkie szanse, gra się kończy.

Gra wymaga zręcznych palców i w pełni działającego kontrolera, niemniej jest bardzo wciągająca – gdybym miał kiedyś zrobić top 10 gier na atari, „quick step” na pewno znalazłby się na mojej liście.

Dobrze jest obrać pewną taktykę – ja np. staram się zawsze zdobyć biały klocek i następnie zablokować przeciwnika.

W tej chwili gram z komputerem, jednakże istnieje możliwość gry na 2-óch.

Zdaję sobie sprawę, że recenzja szałowa nie jest, nie ma zdjęć (wszystko pokazałem w filmie).Spytacie, jaki sens jest takiej recenzji? W końcu brakuje jej dużo do profesjonalizmu… No cóż, wychodzę z założenia, że ta seria ma mi sprawiać przyjemność (i mam nadzieję, że Wam również). Staram się opisywać ciekawsze gry, jakie były dostępne na Atari i w jakie ewentualnie można by zagrać, jeśli zdobędziemy odpowiedni emulator. I mimo tego, że grafika urodą nie grzeszy, niektóre gry są wciągające (jak np. opisywany tutaj „Quick Step!”) i z powodzeniem można w nie zagrać z kolegą/koleżanką nawet w dzisiejszych czasach.

Review jest własnością qqs który jest użytkownikiem naszego nowo powstałego forum. gramodrana.phorum.pl

Co jakiś czas mamy nadzieje że będziemy mieć przyjemność wstawiania recenzji coraz to nowych użytkowników naszego forum. Jednocześnie bardzo się cieszymy że ktoś chciał zostawić kawałek siebie właśnie u nas.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s