SKARBY z rynku # ONI!

Rysunek1

ONI-gra która odrzuca i wciąga.

Tekst dość długo odkładany bo i gierka czekała na swą kolej ogrania.No i cóż, została kupiona na przed ostatniej świątecznej eskapadzie po rynku.Cena? 5 zł. Czy była tego warta? Oczywiście! Nie ma takiej gry która nie jest warta 5 zł! Tym bardziej że ta gra jest dobra. Dobra na tyle by mimo swoich wad zachęcała do grania. Nie przeszedłem jej jeszcze całej gdyż na 17 leveli jestem na 3. Mimo to po mechanice rozgrywki mogę śmiało stwierdzić że zachęci mnie do ogrania owego tytułu do końca.

Co w niej takiego?

Mianowicie wyobraźcie sobie Matrixa w mangowej oprawie ze staro szkolnym poziomem trudności. TO właśnie jest Oni! Nie spodziewajcie się jednak nadmiernych wodotrysków i cudnej grafiki. To gra dość archaiczna posiadająca kilka wad z którymi należy się pogodzić w przeciwnym wypadku możemy już dać sobie spokój na starcie. Bolączka to kamera! Są momenty w których bardzo rani w oczy. Momenty walki, widok na to co jest za ścianą ( bug) i ogólnie dość dziwne podążanie za postacią. Następnie to do czego można się przyczepić to save. To co w nim boli to to że nie można zapisywać w dowolnym momencie. Jesteśmy skazani na mądrość twórców którzy nie za bardzo przemyśleli punkty zapisu. Dajmy na to mamy mało życia i przychodzi nam walczyć z bossem.Myślimy sobie ” Super jest save!” Tylko co z tego skoro za każdym razem     zaczynamy z tą samą ilością życia co wtedy. No i ostatnie co mnie boli to to że AI czy też po polsku SI jest niemal nieomylne jeśli chodzi o trafienia. Strzela w ciebie? Bądź pewny że trafi! Nie mówię że AI ma być głupie! Jednak nie do przesady hardcore’owe.

Werdykt po 3 poziomach

Na tym etapie stwierdzam że grę ONI można pokochać i znienawidzić na starcie. Jednak jeśli możecie ją kupić w przyzwoitej cenie to polecam gorąco.

GRAMODRANA

p.s zobaczcie o czym mowa!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s