Cyfrowa dystrybucja,obiecywane niskie ceny i brak obcowania z pudłem.

Obrazek

Nadszedł taki czas na świecie w którym płaci się już tylko za sam software.Nie za pudełko, instrukcje i dodatki w postaci plakatów itp. Miało to obniżyć koszty wspólne.Nas graczy którzy chcą grać w nowe tytuły i nie płacić za to wiele, a także producentów i wydawców którzy nie będą musieli ładować masy kasy na druk i pudła za które notabene i tak płaciliśmy w momencie zakupu.Czy tak rzeczywiście jest? Nie sądzę.

Pamiętam szał gdy pojawiła się na namiastka cyfrowej dystrybucji.Było naprawdę wiele spekulacji na temat tego że wersje pudełkowe zaczną znikać z półek.Były również wspomniane wyżej obietnice o niższych cenach.Sprawdzają się i owszem ale z tego co zauważyłem to tylko w przypadku gdy wydaje się super turbo extra remake remaków HD. Wydawca wtedy uśmiecha się do nas i mówi kurde zobaczcie to kosztuje „tylko” tyle! Trudno jednak żeby kosztowało inaczej skoro kto miał w to zagrać już zagrał.

Jak jest więc z cenami za „normalne” gry? Ano niekiedy faktycznie są niższe jednak nie na tyle bym nie chciał mieć wersji pudełkowej w której mam poczucie że coś zakupiłem.Czuć że to już należy do mnie i będę miał do tego dostęp w każdej chwili.Mojej grze nie straszny będzie error xbl, psn, wishopu.Ceny czasem potrafią być często wyższe niż te w niektórych sklepach.Zwłaszcza w momencie premiery gdy hype na tą grę w niektórych ludziach urósł na tyle że wolą przepłacić i czekać na ukończenie pobierania niż pójść do sklepu.

Co więc jest dobrego w cyfrowej dystrybucji?

Proste. Steam, xbl, psn, wiishop dają szanse zaistnieć grom mniejszym.Małych twórców i wydawców.Dają szanse grom innowacyjnym, mniejszym niż pełnoprawne gry.Mamy już wiele masakrycznie dobrych gier na xbl itp.Wspomniana wyżej wada remake’ów jest również zaletą.Nie każdy młodszy gracz grał w stare gry które teraz są mu proponowane.

Tak więc dobrze że mamy cyfrową dystrybucję.Jednak niech pozostanie możliwością ,a nie zastępstwem tak jak przewidywano.Nie każdy lubi przecież małe gry lub gry wartościowe za taką samą cenę bez pudła.Nie każdy również lubi jak mu się pełnowartościową grę dzieli na rozdziały i każe za każdy płacić osobno.

GRAMODRANA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s